Een terras dat klopt tot in de details – Londerzeel
Projectfiche
Uitvoerder: Lumar vloeronderneming bv
Project: Betegeling terras met inbouw van tegeldeksels
Plaats: Londerzeel
Technicel® systeemoplossing: ‘Plaatsen van tegels op terras en balkon’
Op deze werf in Londerzeel werd een terras aangelegd waar alles moest kloppen. Strakke lijnen, mooie tegels, een uniforme uitstraling. Alleen zit er onder elk terras ook een realiteit: controleputten, afvoeren, openingen die toegankelijk moeten blijven. En net daar loopt het vaak mis op esthetiek.
Want hoe zorg je ervoor dat die noodzakelijke elementen niet het eindresultaat verstoren?
Op deze werf werd gekozen voor een oplossing die functionaliteit en afwerking perfect combineert: onze Technicel® tegeldeksels. Tijdens de opbouw van het terras werd de ondergrond voorbereid met een geschikte primer Rywalit® Tiefengrund Rapid LF en werd er gewerkt met Rywalit® FK X MEGA tegellijm, zodat de basis volledig correct zat. Maar de echte meerwaarde zat in hoe de details werden aangepakt.
Er werden twee Technicel® tegeldeksels HEAVY geïntegreerd in het terras. Die vallen na plaatsing nauwelijks nog op. Je kijkt naar een doorlopend tegelvlak, zonder storende onderbrekingen. En toch blijft alles perfect toegankelijk.
Dat is precies de sterkte van dit systeem. De deksels zijn licht van gewicht en eenvoudig te plaatsen, ondanks hun robuuste opbouw. Met een inbouwhoogte van 60 mm sluiten ze mooi aan op de meeste terrasopbouwen. De geïntegreerde rubberafdichtingen zorgen ervoor dat elke opening gas-, reuk- en waterdicht afgesloten is.
Ook in gebruik zit het goed. De deksels blijven stevig op hun plaats dankzij de schroefvaste uitvoering en de versteviging met een betonnet. Tegelijk blijft het geheel praktisch: met liftsleutels open je het deksel snel en zonder moeite wanneer dat nodig is. T-rubber aan de zijkant van het kader houdt vuil buiten, zodat alles netjes blijft functioneren op lange termijn.
Een terras is meer dan tegels alleen. Het gaat over afwerking, over doordachte keuzes en over oplossingen die zowel technisch als visueel kloppen. En dat is exact wat onze klant afleverde! En laat ons eerlijk zijn: dit is het moment. De lente is gestart… Perfect terrasjes(aanleg)weer!
Bekijk hier de perfect geplaatste tegeldeksels!
HANDIGE TIP:
Naast deze HEAVY-uitvoering bestaat er ook een Technicel® tegeldeksel NORM. Die vormt een degelijk en voordeliger alternatief. Deze uitvoering is niet gasdicht, maar wel waterdicht en reukvrij. Dezelfde formaten zijn standaard beschikbaar, met een inbouwhoogte van 80 mm. Ook hier zijn andere afmetingen op bestelling verkrijgbaar. Afhankelijk van de toepassing kies je dus wat het best past bij jouw werf.